Kodukaitse Ajaloo Selts lõppeval aastal

Lõpulejõudev aasta on olnud seltsile töine ja edukas. Suutsime läbi viia pea kõik plaanitud üritused. Nende hulgas olid näituse „Vabaduse teel 1990-1991″ avamine Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioonis ning osalemine Vabadussõja Paju lahingu ja Valga vabastamise aastapäeva üritustel.

Eraldi märkimist väärib, et selts korraldas pärast rohkem kui 15-aastast vaheaega teatejooksu „Toompea 18.45″, millega taastati Kodukaitse tegevuse lõpetamisega 1996. aastal katkenud traditsioon ning tähistati Kodukaitse loomise 22. aastapäeva. Teatejooksu õnnestumise eest võlgneme tänu Tallinna Kultuuriväärtuste Ametile, Tallinna Spordi ja Noorsoo Ametile, Tallinna Munitsipaalpolitsei Ametile, Tallinna Kesklinna Valitsusele ning vabatahtlikele, kes osutasid igakülgset abi.

Kõige tähtsam on ehk see, et ilmus Eesti riikliku iseseisvuse taastamise aastapäevaks plaanitud raamat „Leegitseval piiril”. See teostus tänu rohketele sponsoritele, kelle hulgas oli üleminekuvalitsuse liikmeid, hilisemate valitsuste ministreid ja poliitikuid, endisi kodukaitsjaid, tavalisi ajaloohuvilisi. Nad söandasid raamatut tellida juba siis, kui selle tähtaegne ilmumine kaugeltki kindel polnud. Selts tänab kõiki toetajaid.

Eriti sügav tänu Tallinn linnavalitsusele, tänu kelle eraldatud toetussummale sai võimalikuks raamatu valmimine õigeks ajaks.

Uueks aastaks on meil seatud uued sihid, millest põhiline on jätkuvalt Kodukaitse Ajaloo Seltsi tegevusega seotud ajaloolise materjali kogumine ja süstematiseerimine Eesti Kodukaitse ajaloo raamatu jaoks, mis peaks valmima organisatsiooni loomise 25. aastapäevaks 2015. aastal.

Siit ka palve: kellel on säilinud Kodukaitse tegevust kajastavaid fotosid ja dokumente või kirjalikke mälestusi, võtke meiega ühendust e-posti aadressil: kodukaitse@gmail.com või kirjutage: Sakala tn 14, 10141 Tallinn.

Jõulurahu ning uue, tegusa aasta ootust soovides
Eesti Kodukaitse Ajaloo Seltsi juhatus:
AADU JÕGIAAS
HENN KARITS
ENN VIIDU

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.