Kodukaitse aastapäeval joosti vanalinnas võidu

Võidujooks vanalinnas

Kodukaitse aastapäeva jooks 2013Kodukaitse 23. aastapäeva puhul korraldas Eesti Kodukaitse Ajaloo Selts koos Tallinna Kesklinna valitsuse, Tallinna kultuuriväärtuste ameti, Tallinna spordi- ja noorsooameti ning Tallinna munitsipaalpolitsei ametiga Tallinna vanalinnas teatejooksu «Toompea 18.45».

Eile möödus 23 aastat murrangulistest sündmustest, kui Toompeale, Interrinde miitingule kogunenud ülesköetud ja raevunud miitingulised murdsid lossi sisehoovi eesmärgiga kukutada alles mõned kuud ametis olnud ja riiki iseseisvumisteele suunama hakanud valitsus.

Halvema hoidis ära tolleaegse peaminister Edgar Savisaare raadiopöördumise peale Toompeale appi rutanud tallinlased ja ümberkaudsete piirkondade elanikud, sundides märatsejad taltuma ning lossi sisehoovist ja platsilt lahkuma.

Öösel kell kolm võttis Eesti Vabariigi valitsus vastu otsuse kodu, rahu ja ühiskondliku korra ning kodanike turvalisuse tagamiseks luua organisatsioon Eesti Kodukaitse. Nende sündmuste meenutamiseks hakati alates 1993. aastast korraldama teatejooksu, omavahel võtsid vanalinnas joostes mõõtu Eesti jõu- ja riigikaitsestruktuuride, õppeasutuste, ettevõtete jt. võistkonnad.

Seekordse teatejooksu võitis meeste arvestuses Sisekaitseakadeemia võistkond, naistest oli kiirem Saue linna võistkond. Võistlusel osales kuus mees- ja kolmteist naiskonda.

Toimetas Kristel Kossar
16.05.2013 14:31
Tallinna Postimees.ee

Vaata Postimehe pildigaleriid siit.

Eesti Kodukaitse Ajaloo Selts tänab kõiki, kes toetasid ja aitasid läbi viia Eesti Kodukaitse organisatsiooni loomise 23. aastapäeva tähistamiseks korraldatud teatejooksu „Toompea 18.45“ ning muidugi neid, kes söandasid tulla oma võimeid proovima.

Veelkord õnnitlus võitjatele – Saue linna naiskonnale ja Sisekaitseakadeemia meeskonnale, kelle kätte jäävad aastaks hoiule ka rändkarikad.

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.